Що таке авторське право?

Які типи творів захищаються авторським правом?

Власник авторських прав має виключне право використовувати твір (з деякими винятками). Коли особа створює оригінальний твір, розміщений на фізичному носії, вона автоматично стає власником авторських прав на цей твір.

Авторським правом захищаються, зокрема, указані нижче типи творів.

  • Аудіовізуальні твори, як-от серіали, фільми й онлайнові відео
  • Звукозаписи та музичні композиції
  • Письмові твори, як-от лекції, статті, книги, музичні композиції
  • Візуальні твори, як-от картини, плакати, оголошення
  • Відеоігри та комп’ютерне програмне забезпечення
  • Драматичні твори, як-от вистави та мюзикли

На сайті Бюро реєстрації авторських прав міститься детальна інформація. Щоб дізнатися більше, проконсультуйтеся з юристом.

Чи можна використовувати вміст захищеного авторським правом твору?

Правовласники можуть керувати більшістю видів використання своїх творів. За певних обставин захищений авторським правом твір можна використовувати, не порушуючи права власника. Нижче перелічено такі випадки.

  • Ви отримали від правовласника дозвіл на використання вмісту твору. Радимо отримати письмовий дозвіл, наприклад у формі ліцензійної угоди.
  • Деякі правовласники дозволяють використовувати свої твори безкоштовно, але мають кілька вимог. Щоб дізнатися більше, прочитайте про ліцензії Creative Commons.
  • У деяких випадках ви можете використовувати вміст захищеного авторським правом твору без дозволу правовласника. Це пов’язано з тим, що деякі способи використання захищених авторським правом творів вважаються добросовісним використанням. Якщо ви не впевнені, чи використання законне, зверніться до юриста.

Що якщо я зазначу, що "не маю наміру порушувати авторські права"?

Якщо у вас немає дозволу використовувати захищений авторським правом твір, ваш контент усе одно може бути вилучено, навіть якщо ви виконали перелічені нижче умови.

  • Ви вказали правовласника

Деякі правовласники просять про це, надаючи дозвіл на використання свого твору. У деяких випадках вам може знадобитися вказати правовласника, якщо ви плануєте використовувати його твір за принципом добросовісного використання. Однак це не дає вам права автоматично використовувати контент без дозволу.

  • Ви придбали контент, зокрема паперовий чи цифровий примірник

Володіння копією означає, що ви можете продати її або передати другові. При цьому ви не маєте права публічно ділитися цим контентом з усіма користувачами Інтернету.

  • Ви не отримуєте дохід від цього контенту

Некомерційне використання ймовірніше можна вважати добросовісним або таким, що відповідає вимогам деяких ліцензій, але це не означає, що таке використання не є порушенням.

  • Ви бачили схожий контент на інших сайтах.

Можливо, інші користувачі мають дозвіл на поширення контенту або можуть застосовувати його в спосіб, який можна вважати добросовісним використанням.

  • Ви самі записали контент із телевізора або радіоприймача або в кінотеатрі

Якщо ви створите копію з одного з цих джерел, це не дасть вам права на основний твір.

  • Ви самі скопіювали контент із підручника, плаката фільму або фотографії

Як і у випадку вище, створення власної копії не надає вам прав на основний контент.

  • Ви зазначили, що "не маєте наміру порушувати авторські права"

Це ніколи не допомагає. Порушення авторських прав передбачає сувору відповідальність. Це означає, що коли суд приймає рішення щодо порушення авторських прав, він не зважає на те, чи мали ви намір вчиняти порушення.

Чи може Google визначити, кому належать авторські права?

Ні. Google не виступає посередником у спорах щодо авторських прав. Отримавши повний і дійсний запит на видалення, ми вилучаємо контент відповідно до законодавства. Якщо нам надходить обґрунтоване зустрічне сповіщення, ми пересилаємо його тому, хто подав запит на вилучення контенту. Якщо це не допоможе врегулювати спір, сторони можуть вирішити його в суді.

У чому різниця між авторським правом і торговельною маркою? Як щодо патентів?

Авторське право – лише одна з форм інтелектуальної власності. Воно відрізняється від торговельної марки, яка захищає назви брендів, слогани, логотипи й інші ідентифікатори від використання сторонніми особами з певною метою. Воно також відрізняється від патентного законодавства, яке захищає винаходи.

Яка різниця між авторським правом і конфіденційністю?

Самої вашої присутності у відео, аудіозаписі чи на зображенні недостатньо, щоб володіти авторським правом на такий контент. Наприклад, якщо друг сфотографував вас, то саме він володітиме авторським правом на це зображення. Якщо хтось без вашого дозволу завантажив відео, зображення або аудіозапис, де видно вас або чути ваш голос, і ви вважаєте, що цей контент порушує вашу конфіденційність чи безпеку, надішліть скаргу щодо порушення конфіденційності.

Вимоги до сповіщень про порушення авторських прав

Найпростіший спосіб подати скаргу – скористатися нашим засобом вирішення юридичних проблем.

Сповіщення про порушення авторських прав має містити вказані нижче елементи. Без цієї інформації ми не зможемо обробити ваш запит.

1. Ваша контактна інформація

Ви маєте надати інформацію, яка допоможе нам зв’язатися з вами стосовно вашої скарги, як-от електронна адреса, фізична адреса чи номер телефону.

2. Опис твору, права на який, імовірно, було порушено

У своїй скарзі надайте чіткий і повний опис контенту, авторські права на який ви хочете захистити. Якщо ваша скарга стосується кількох творів, захищених авторським правом, законодавство дозволяє надати список таких творів.

3. Усі ймовірно правопорушні URL-адреси

Скарга має містити точну URL-адресу контенту, який, на вашу думку, порушує ваші права. Інакше ми не зможемо знайти цей контент. Загальної інформації про розташування контенту недостатньо. Укажіть URL-адреси всього контенту.

4. Ви маєте прийняти й підтвердити обидві наведені нижче заяви.

  • "Я щиро вважаю, що використання захищених авторським правом матеріалів, які вище описано як імовірно правопорушні, не дозволене правовласником, його представником або законом".
  • "Інформація в цьому сповіщенні є точною. Усвідомлюючи відповідальність за надання неправдивої інформації, я присягаю, що є власником авторських прав або особою, уповноваженою діяти від імені власника виключних прав, на порушення яких подається скарга".

5. Ваш підпис

Щоб скарга була повною, треба додати фізичний або електронний підпис правовласника чи особи, уповноваженої діяти від його імені. Для дотримання цієї вимоги можна ввести внизу скарги своє повне ім’я, яке слугуватиме підписом.

Головне меню
3907787102314089938
true
Пошук у довідковому центрі
true
true
true
false
false