Az eszközalapú titkosítás kezdő lépései

Hogyan segíti az eszközalapú titkosítás az adatai védelmét?

Gondoljon úgy a Google által nyújtott adattitkosításra, mint egy bank széfbérleti szolgáltatására. Ön elzárja az értékeit, a bank pedig vigyáz a kulcsra.

Mit jelent a titkosítás?

A titkosítás csak az egyik módszer a Google-on mentett adatok biztonságának megőrzéséhez. Egyedi kulcs használata esetén az Ön adatait senki más nem tudja megtekinteni. Az adatok olvasásának egyetlen módja, ha az adott egyedi kulccsal oldja fel a zárolásukat.

Jelszavak és azonosítókulcsok titkosítása a Google-nál

Amikor menti jelszavát vagy azonosítókulcsát a Google Jelszókezelőbe, a szolgáltatás egy egyedi kulccsal titkosítja őket.

Hogyan működik?

A mentett adatok (pl. jelszó vagy azonosítókulcs) titkosítását követően a Google biztonságos helyre zárja el őket, amíg Önnek szüksége nem lesz rájuk. Amikor használnia kell a jelszót vagy azonosítókulcsot, a Google Jelszókezelő feloldja a zárolását, amint megbizonyosodunk az Ön személyazonosságáról.

Mit jelent ez?

Ez a fajta titkosítás azt jelenti, hogy Ön rábízza a Google-ra a kulcsot és az adatai biztonságának megőrzését.

Az eszközalapú titkosítás és az Ön adatai

Az eszközalapú titkosítással ugyanúgy zárolja a jelszavakat és a azonosítókulcsokat a Google Jelszókezelővel, de a kulcsot magával viszi. Így csak Ön láthatja adatait. Ne feledje azonban, hogy ha elveszíti a kulcsot, akkor az összes adatát is elveszítheti.

Hogyan működik?

Miután beállította az eszközalapú titkosítást, a jelszavai és azonosítókulcsai feloldásához használhatja Google-jelszavát vagy kompatibilis telefonja vagy táblagépe képernyőzárának jelszavát.

Mit jelent ez?

Ez a fajta titkosítás azt jelenti, hogy csak Önnek van kulcsa az adatai (pl. jelszavai és azonosítókulcsai) zárolásának feloldásához.

Megfontolandó szempontok

Ne feledje, hogy ha elveszíti az adataihoz tartozó kulcsot, akkor jelszavait és azonosítókulcsait is elveszítheti.

Az eszközalapú titkosítás és az összetett szinkronizálási jelszó közötti különbség

Az eszközalapú titkosítás és az összetett szinkronizálási jelszó nagyobb védelmet nyújt a Google-lal szinkronizált adatoknak.

Az eszközalapú titkosítás csak a jelszavakra és az azonosítókulcsokra vonatkozik. Az összetett szinkronizálási jelszó minden olyan adatra vonatkozik, amelyet szinkronizál a Google-lal a Chrome-on keresztül.

Az eszközalapú titkosítás révén több módszert is beállíthat az adatai (pl. jelszavai és azonosítókulcsai) zárolásához és feloldásához, így kisebb lesz a valószínűsége, hogy elveszti az adataihoz való hozzáférést.

Az összetett szinkronizálási jelszó esetében meg kell adnia egy kifejezést az adatok zárolásához és feloldásához. Ha elfelejti az összetett szinkronizálási jelszavát, elveszíti a hozzáférést az adataihoz. További információ arról, hogyan gondoskodhat az adatok privát jellegének megőrzéséről összetett szinkronizálási jelszó használatával.

A normál jelszótitkosítás működése

A mentett jelszavak manapság titkosítva vannak, amikor átküldik őket bármelyik hálózaton, és amikor mentik őket a Google-ra. A jelszavakhoz való hozzáférésre használt titkosítási kulcsot biztonságosan tárolja a Google-fiókja. A Google a következő esetekben használja a kulcsot a jelszavaihoz való hozzáférésre (a titkosítás feloldására):

  • Amikor Ön hozzájuk fér a passwords.google.com webhelyen, az Android-eszközein vagy a Chrome-beállításokban.
  • A Jelszóvizsgálat funkció ellenőrzi a jelszavait biztonsági problémákat keresve.

Az eszközalapú titkosítás működése

Ha be van állítva az eszközalapú titkosítás, adatai, például a jelszavai csak a Google-jelszavával vagy egy jogosult Android-eszköz képernyőzárának jelszavával oldhatók fel az eszközön, az azonosítókulcsok pedig csak az eszközén, egy jogosult Android-eszköz képernyőzárának jelszavával oldhatók fel. Az eszközalapú titkosításnak köszönhetően senki más nem férhet hozzá a titkosított adataihoz, csak Ön.

Kezdés

Fontos:

  • Miután beállította az eszközalapú titkosítást, nem tudja majd eltávolítani. Ez a biztonsági módszer idővel mindenkinél aktiválva lesz a jelszavak és azonosítókulcsok biztonságának megóvása érdekében.
  • Ha elveszíti a Google-fiókjához való hozzáférését, akkor fennáll a veszélye, hogy elveszíti a mentett jelszavaihoz és azonosítókulcsaihoz való hozzáférését is. Fiókja helyreállítási telefonszámának és biztonsági e-mail-címének naprakészen tartása segíthet abban, hogy visszanyerje a fiókjához való hozzáférést, ha nem tud bejelentkezni.

Az eszközalapú titkosítás beállítása az adataihoz Androidon

  1. Lépjen a passwords.google.com webhelyre.
  2. Koppintson a Beállítások Beállítások majd Eszközalapú titkosítás beállítása lehetőségre.
Tipp: Ha nem szeretné azonnal beállítani a képernyőzárat, később is megteheti a Jelszókezelő beállításai között.
Fontos: Az azonosítókulcsok esetében mindig kötelező a képernyőzár beállítása.

Eszközalapú titkosítás beállítása a jelszavakhoz a Chrome-ban

  • Válassza ki a Chrome böngésző jobb felső sarkában található Továbbiak Továbbiak majdBeállítások majdJelszavakmajd Eszközalapú titkosítás beállítása lehetőséget.

Hozzáférés a jelszavaihoz és azonosítókulcsaihoz új eszközön

A legtöbb esetben automatikusan hozzáférhet az adataihoz (pl. a jelszavaihoz) új eszközökön, amikor bejelentkezik Google-fiókjába. Az azonosítókulcsok esetében a képernyőzár feloldását is kérjük, hogy hozzáférhessen titkosított adataihoz.

Hozzáférés a mentett jelszavakhoz Androidon
  1. Jelentkezzen be Google-fiókjába.
  2. Kapcsolja be az Automatikus kitöltés a Google-lal beállítást.
Hozzáférés a mentett jelszavakhoz a Chrome-ban
  1. Jelentkezzen be Google-fiókjába.
  2. Kapcsolja be a szinkronizálást a Chrome-ban.
  3. A Chrome további lépések megtételét (pl. az Android-eszköz képernyőzár-jelszavának megadását) is kérheti a mentett jelszavak titkosításának feloldásához.

Helyreállítási lehetőségek

Annak érdekében, hogy mindig biztosan hozzáférjen mentett jelszavaihoz és azonosítókulcsaihoz (pl. ha elveszti telefonját vagy számítógépét), a Google azt javasolja, hogy adjon meg helyreállítási lehetőségeket. Jelenleg a Google-jelszavát használhatja, az Android-eszközzel rendelkező felhasználók pedig a képernyőzáruk jelszavát használhatják a titkosított adatokhoz (például a jelszavakhoz és az azonosítókulcsokhoz) való hozzáféréshez. Később további helyreállítási lehetőségek is rendelkezésre állnak majd.
A Google-jelszó használata
Az új eszközökön alapértelmezés szerint a Google-jelszavát használva férhet hozzá a titkosított jelszavaihoz. Ha elfelejti Google-jelszavát, és újat hoz létre a fiók helyreállítása során, nem férhet hozzá mentett jelszavaihoz, amíg meg nem erősíti új Google-jelszavát. Ebben az esetben emlékeztetőt kap új Google-jelszava megerősítésére, mielőtt ismét hozzáférhetne a mentett jelszavaihoz. A fiókhozzáféréssel kapcsolatos problémák elkerülése érdekében azonnal erősítse meg jelszavát.
A jelszavakat szinkronizálni képes eszközök
A jelszavait több eszközre is szinkronizálhatja, így más lehetősége is lesz a visszaállításukra. Ha például elveszíti a telefonját, jelszavai továbbra is rendelkezésre állnak majd egy másik eszközön. Ezeket az eszközöket így akkor is használhatja helyreállításra, ha elveszti az összes többi helyreállítási lehetőséget.
Képernyőzár használata Android-eszközön
Az Android-eszközök használói a képernyőzár feloldási módszerét is használhatják további módszerként, ha hozzá szeretnének férni a titkosított adataikhoz. Az eszközalapú titkosítás beállításakor értesítést küldünk az erre alkalmas Android-eszközeire, hogy hozzáadhassa ezt a helyreállítási lehetőséget.
A Jelszókezelő beállításaiban bármikor hozzáadhat képernyőzáras feloldási lehetőséget. Ezt azon az eszközön kell megtennie, amely a hozzáadni kívánt képernyőzárat használja.
Fontos: Az azonosítókulcsok esetében mindig kötelező a képernyőzár beállítása.
Fontos: Amikor titkosított adatokhoz fér hozzá egy eszközön, öt próbálkozása van a helyes képernyőzárjelszó megadására. Ha túllépi ezt a korlátot, a továbbiakban nem használhatja a képernyőzárat a jelszavakhoz és azonosítókulcsokhoz való hozzáférésre. Ez megakadályozza, hogy kitalálják a képernyőzár jelszavát.

Ha elveszíti hozzáférését a jelszavaihoz

Elveszíti az összes jelszavát, ha:

  • Elveszíti az összes helyreállítási lehetőségét, például a Google-jelszavát és a képernyőzárat egy erre jogosult eszközön, ha megadott ilyet.
  • Elveszíti a hozzáférését minden olyan eszközhöz, amelyen be van jelentkezve Google-fiókjába, és amelyen tárolja a jelszavait.

Ha elveszíti hozzáférését a jelszavaihoz, és ismét használni szeretné a Google Jelszókezelőt, a következő lépésekkel kezdheti meg a jelszavak mentését:

  1. Lépjen a passwords.google.com/encryption/reset oldalra.
  2. Válassza a Kikapcsolás lehetőséget.
  3. Erősítse meg, hogy törölni szeretné az összes mentett jelszót.

Megjegyzés: Nem kötelező újra beállítani az eszközalapú titkosítást.

Ha elveszíti hozzáférését az azonosítókulcsokhoz

Ha a jelszavaihoz hozzáfér, az azonosítókulcsokhoz azonban nem, akkor vissza kell állítania a Chrome szerveroldali adatait. A mentett jelszavak és az azonosítókulcsok mellett a könyvjelzők és a Chrome-beállítások is ezek közé az adatok közé tartoznak. A Chrome által tárolt adatokról A fiókjában található Chrome-adatok című súgócikkben olvashat.

  1. Lépjen a chrome.google.com/sync oldalra.
  2. Alul válassza az Adatok törlése lehetőséget.
  3. Kapcsolja be a szinkronizálást a Chrome-ban az eszközén.

Megjegyzés: Nem kötelező újra beállítani az eszközalapú titkosítást.

További segítségre van szüksége?

Próbálja ki a következő lépéseket:

true
Üdvözli a Google-fiók!

Úgy látjuk, új Google-fiókja van! Ismerje meg, hogyan javíthatja a felhasználói élményt a Google-fiók ellenőrző listájának segítségével.

Keresés
Keresés törlése
A keresés bezárása
Főmenü
8070767916289099290
true
Keresés a Súgóoldalakon
true
true
true
true
true
70975
false
false