/webmasters/community?hl=pl
Ta treść prawdopodobnie nie jest już istotna. Przeprowadź wyszukiwanie lub przejrzyj ostatnie pytania.
Problem z Search Console - Żądanie indeksowania zostało odrzucone
1
Dzień dobry
Google nie chce zaindeksować mojej witryny sklepu, a po próbach ręcznego dodania sitemapa lub inspekcji adresu URL otrzymuję błędy:
Coś poszło nie tak. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj ponownie za kilka godzin
Nie udało się odczytać mapy witryny. Ogólny błąd HTTP
Ponadto często podczas przeglądania Search Console dostaję błąd 429 i cały panel przestaje działać.

Sprawdzałem nagłówki żądań (nie ma nigdzie noindex, strona zwraca kod 200), w pliku robots.txt jest ustawione Allow dla wszystkich botów, .htaccess też nic nie blokuje. Inne narzędzia SEO widzą stronę normalnie. Korzystam też z Google Analytics i PageSpeed Insights i wszystko tam działa okej.

Ruchu na serwerze także nic nie blokuje, zapory sieciowe WAF są wyłączone, a mimo to w access logach nie widzę żadnych odwiedzin z IP bota indeksującego, nawet po ręcznym zgłoszeniu URL-a czy sitemapy. Podczas testowania subdomeny wszystko jest OK, nie korzystam też z żadnego gotowego CMS-a.

Strona to: https://matchsklep.pl

W teście optymalizacji mobilnej dostaję na niej takie coś, mimo że na subdomenie wszystko wydaje się być w porządku:

Strona jest nieosiągalna
Strona może być niedostępna lub blokuje ją plik robots.txt

Nie mam już pojęcia co może być nie tak, sprawdzałem sitemapy i stronę zewnętrznymi walidatorami i wszystkie ją widzą, tylko nie Google

Z góry dziękuję za pomoc i porady

PS. Poniżej załączam zrzuty ekranu kilku z błędów, które otrzymuję:
Informacje szczegółowe
Przypięto
Zablokowane
Najnowsza aktualizacja Najnowsze aktualizacje (0)
Trafna odpowiedź Trafne odpowiedzi (0)
Wszystkie odpowiedzi (7)
“Children must be taught how to think, not what to think.” —Margaret Mead
Trafna odpowiedź
A napisz proszę coś o niedawnych działaniach na stronie. Czy niedawno były jakieś blokady dla botów bo. np. jeszcze szykowałes sklep i nie chciałeś aby boty indeksowały nieprzygotowany sklep.
Pytam bo komenda "site:https://matchsklep.pl" zwraca subdomene, która jest pusta, ale skądś ta subdomena się wzięła. No i masz błędnie skonfigorowana domenę na serwerze, bo można wywoałać dowolny adres subdomeny i też wyświetlana jest treśc - to doprowadzi do duplikacji. np. www599[.]matchsklep.pl (celowo zmieniłem adres, aby nie było linku do dziwnej subdomeny)
– oznaczenie jako odpowiedź
Trafna odpowiedź
Od momentu powstania sklepu (czyli jakoś od maja br.) znajdował się tam sam layout sklepu bez produktów praktycznie w takiej samej formie jak jest dziś. Żadnych próśb o nieindeksowanie (znanych z wordpressa) tam nie było, bo to czysty CMS napisany od zera i nie umieszczałem tam niczego co mogłoby wpłynąć na SEO.

Co do subdomeny (subdomena.[...]), którą widać obecnie w Google (jako jedyną z całej domeny), to wzięła się ona z wczorajszych testów które przeprowadzałem zainspirowany podobnym wątkiem – chciałem w ten sposób sprawdzić, czy Google widzi inne strony z tego samego serwera i domeny – okazało się, że widzi wszystko, tylko nie główną domenę.

Co do duplikacji treści na dowolnych subdomenach, to dziękuję za zasugerowanie tego – właśnie usunąłem rekord CNAME * -> matchsklep.pl. Nie wiem jednak, czy to coś zmieni
Trafna odpowiedź
Dzięki za odpowiedź
Przepraszam, przez chwilę wprowadziłem chyba kilka osób w błąd. Ten error 500 przez kilka minut wyniknął z tego, że bawię się właśnie różnymi configami serwera. Nigdy wcześniej tego błędu nie było i zawsze przed indeksowaniem sprawdzam, czy wszędzie jest 200 OK, zatem to chyba nie jest niestety rozwiązanie problemu.
Jeżeli to nie problem, mógłbyś zerknąć jeszcze raz na stronę z wykorzystaniem swoich specjalistycznych narzędzi?

Co do błędu 429, myślisz że to też może mieć wpływ na indeksowanie tego konkretnego projektu? Inne projekty/usługi zawarte w Search Console działają mi normalnie (w końcu udało mi się pomyślnie złożyć prośbę o zaindeksowanie subdomeny)
Trafna odpowiedź
Błąd 429 jest związany tylko z dostępem do GSC :)

gonz0
Trafna odpowiedź
Wczoraj włączyliśmy na stronie licznik odmierzający czas do planowanego uruchomienia sklepu i dziś rano otrzymałem od GSC komunikat, że systemy Google zaczęły gromadzić dane z witryny i w końcu jest ona widoczna w Google.

Teraz pytanie, czy poprzednie treści strony (które zniknęły z powodu pojawienia się licznika) w jakiś sposób blokowały indeksowanie, czy też może Googleboty dopiero teraz nas odwiedziły. Druga opcja wydaje mi się logiczna, bo w logach serwera nie widziałem ani jednego wejścia Googlebota od lipca (kiedy strona jeszcze była w developmencie i rzucała błędami).

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jeżeli coś dalej będzie nie tak to pozwolę sobie tutaj o tym napisać i mam nadzieję, że innym osobom z podobnym błędem też to trochę rozjaśni sprawę.
“Children must be taught how to think, not what to think.” —Margaret Mead
Trafna odpowiedź
@Alma-parkiet - załóż swój osobny wątek.
To pytanie jest zablokowane i nie można na nie odpowiadać.
Odrzucić wpis? Utracisz wpisaną dotychczas treść.
Napisz odpowiedź
Wymagane znaki: 10
Nie udało się dołączyć pliku. Kliknij tutaj, by spróbować ponownie.
Odrzucić wpis?
Utracisz wpisaną dotychczas treść.
Wykryto dane osobowe

W Twojej wiadomości znaleźliśmy te dane osobowe:

Te informacje będą widoczne dla każdego, kto odwiedzi tę stronę, oraz dla osób, które subskrybują powiadomienia o tym wpisie. Czy na pewno chcesz kontynuować?

Wystąpił problem. Spróbuj jeszcze raz.
Utwórz odpowiedź
Edytuj odpowiedź
To spowoduje usunięcie odpowiedzi z sekcji Odpowiedzi.
Powiadomienia są wyłączone
Powiadomienia są wyłączone i nie będziesz otrzymywać informacji dotyczących subskrypcji. Aby je włączyć, otwórz Preferencje powiadomień na stronie swojego profilu.
Zgłoś nadużycie
Google bardzo poważnie traktuje naruszenia Warunków korzystania z usług. Dokładamy starań, by walczyć z takimi naruszeniami zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w kraju zamieszania użytkownika. Analizujemy zgłoszenia otrzymywane od użytkowników i podejmujemy odpowiednie działania. Skontaktujemy się z Tobą tylko wtedy, gdy będziemy potrzebować dodatkowych informacji lub mieć coś ważnego do przekazania.

Aby przesłać żądanie zmiany treści z przyczyn prawnych, wejdź na stronę pomocy poświęconą zagadnieniom prawnym.

Post zgłoszono w związku z naruszeniem
Nie można wysłać zgłoszenia.
Zgłoś posta
Jakiego rodzaju posta zgłaszasz?
Google bardzo poważnie traktuje naruszenia Warunków korzystania z usług. Dokładamy starań, by walczyć z takimi naruszeniami zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w kraju zamieszania użytkownika. Analizujemy zgłoszenia otrzymywane od użytkowników i podejmujemy odpowiednie działania. Skontaktujemy się z Tobą tylko wtedy, gdy będziemy potrzebować dodatkowych informacji lub mieć coś ważnego do przekazania.

Aby przesłać żądanie zmiany treści z przyczyn prawnych, wejdź na stronę pomocy poświęconą zagadnieniom prawnym.

Post zgłoszono w związku z naruszeniem
Nie można wysłać zgłoszenia.
Ta odpowiedź nie jest już dostępna.
/webmasters/threads
//accounts.google.com/ServiceLogin
Będziesz otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych postach na adres
Nie można usunąć pytania.
Nie można zaktualizować licznika zgłoszeń „Ja też”
Nie można zaktualizować subskrypcji.
Twoja subskrypcja została anulowana
Usunięto
Nie można usunąć odpowiedzi.
Usunięto z odpowiedzi
Usunięto z aktualizacji
Oznaczono jako polecaną odpowiedź
Oznaczono jako aktualizację
Usunięto rekomendację
Cofnij
Nie można zaktualizować odpowiedzi.
Nie można zaktualizować głosu.
Dziękujemy. Twoja odpowiedź została zapisana.
Nie można cofnąć głosu.
Dziękujemy. Ta odpowiedź będzie teraz widoczna w sekcji odpowiedzi.
Link skopiowany
Zablokowane
Odblokowane
Nie można zablokować
Nie można odblokować
Przypięto
Odpięto
Nie można przypiąć
Nie można odpiąć
Oznaczone
Oznaczenie zostało usunięte
Nie można oznaczyć