Змінені трансакції в Looker Studio

Розширена електронна комерція призначена для відстеження остаточних трансакцій, пов’язаних із покупкою, а також деяких взаємодій користувачів, які передують покупці. Однак іноді за її допомогою відстежують трансакції, які необов’язково були остаточними. До таких сценаріїв, зокрема, належать бронювання й надсилання форм для потенційних клієнтів. Після цих дій у майбутньому можуть відбутися трансакції, які вплинуть на остаточний дохід і перелік придбаних товарів.

Як працює розширена електронна комерція

Якщо ви хочете видалити повторювані трансакції, зверніть увагу на наведену нижче інформацію про розширену електронну комерцію.

  • Щоразу, коли надсилається звернення з даними про трансакцію, у Google Analytics збільшується показник загальної кількості трансакцій. Це стосується навіть трансакцій з однаковим ідентифікатором.

  • Якщо надсилається звернення з даними про повернення коштів, збільшується кількість відшкодувань, але на показник трансакцій це не впливає.

  • Якщо надіслати одну трансакцію на суму X, а потім іншу – на суму -X, то показник доходу буде скасовано, але кількість трансакцій дорівнюватиме двом.

  • Якщо надіслати трансакцію на суму X, а потім повернути кошти в розмірі X, кількість трансакцій і показники доходу не зміняться. Показник суми відшкодувань зросте на X, а показник кількості відшкодувань – на один. Під час кожного повернення коштів за товар кількість відшкодувань збільшуватиметься на один.

  • Якщо ви надішлете кілька трансакцій з однаковим ідентифікатором, а потім зробите запит на повне відшкодування, останню трансакцію буде відшкодовано, але попередні трансакції не враховуватимуться.

Як змінити трансакції

Загалом у стандартних налаштуваннях зміни в трансакціях не враховуються. Розширена електронна комерція призначена для відстеження моменту, коли користувач пройшов точку неповернення на шляху до покупки, а не моменту, коли він усе ще може суттєво змінити параметри покупки.

Нижче наведено один варіант створення звітів, де враховуються змінені трансакції. Існують й інші методики, які тут не розглядаються.

Як створити спеціальні звіти

Потрібні звіти можна створити за допомогою Looker Studio, поєднавши трансакції та відшкодування. Щоб правильно врахувати зміни в трансакціях, потрібно дотримуватися наведених нижче правил.

  • Якщо клієнт змінює трансакцію, щоб включити до неї товари, які підвищують дохід, надсилайте для нової трансакції лише дані про додатковий дохід. Не надсилайте в останній трансакції загальну суму доходу. Нова трансакція повинна мати той самий ідентифікатор, що й попередня.

  • Щоразу, коли товар вилучається з трансакції, необхідно надсилати звернення щодо повернення коштів.

  • Завжди вказуйте товари, які вилучаються, а також дохід, дохід від товару й кількість товарів, пов’язану з цим відшкодуванням. Ці дані потрібно вказувати навіть для повного повернення коштів.

Необхідно створити спеціальний показник, який завжди матиме значення "1" і надсилатиметься лише тоді, коли клієнт запитує повне, а не часткове повернення коштів. Цей спеціальний показник створюється на рівні звернення й потрібен тому, що не існує показника, який підраховує загальну кількість повних відшкодувань трансакцій.

Як створити звіт у Looker Studio

  1. Створіть у Looker Studio нове джерело даних, підключивши основне представлення даних до Looker Studio.

  2. Створіть у джерелі даних наведені нижче поля.

    1. Трансакції з видаленими повторами

      1. Формула: count_distinct(трансакції)

    2. Остаточна кількість трансакцій

      1. Формула: трансакції з видаленими повторами – спеціальний показник для трансакцій із відшкодуванням

    3. Остаточний дохід

      1. Формула: дохід – сума відшкодування

    4. Остаточний дохід від товару

      1. Формула: дохід від товару – сума повернення коштів за товар

    5. Остаточна кількість товарів

      1. Формула: кількість – кількість відшкодованих товарів

Обчислювані поля в джерелі даних Looker Studio необхідні для того, щоб створити показник без повторюваних трансакцій, у якому також видалені трансакції з поверненням коштів. Інші обчислювані показники також повинні враховувати дохід від створення, дохід від товару й кількість товарів з урахуванням суми й кількості відшкодувань.

Обмеження

Основна проблема під час створення спеціальних звітів і обходу стандартних звітів у Google Analytics полягає в тому, що деякі функції, як-от звіти про багатоканальні послідовності та звіти про атрибуцію, можуть виявитися не дуже інформативними, оскільки повторювані трансакції не видалятимуться.

Чи корисна ця інформація?

Як можна її покращити?
Пошук
Очистити пошук
Закрити пошук
Головне меню
16096257892553788629
true
Пошук у довідковому центрі
true
true
true
true
true
69256
false
false