Izboljšana ažurnost podatkov

V tem članku:

O izboljšani ažurnosti podatkov

Ažurnost podatkov pove, kako dolgo traja, da Analytics zbere in obdela zadetek iz vaše znamke. Če ta postopek traja 20 minut, potem je ažurnost podatkov 20 minut.

Izboljšana ažurnost podatkov skrajša čas med interakcijami uporabnikov in vašo priložnostjo za analiziranje teh interakcij, zato lahko že čez nekaj minut razumete rezultate zadev, kot so spremembe konfiguracij v storitvi Analytics ali nove zasnove spletnega mesta. Primeri:

Pokritost poizvedb
Izboljšana ažurnost podatkov 10 minut–1 ura 360 < 2 milijardi zadetkov na mesec Ne Večina poročil in poizvedbe API Več o tem
360 med dnem < 4 ure 360 < 2 milijardi zadetkov na mesec Da Vsa poročila in poizvedbe API, razen teh
360 dnevno < 24 ur 360 Ni na voljo Da Vsa poročila in poizvedbe API
Standardno med dnem < 24 ur Standardno < 200-tisoč sej na dan Ne Vsa poročila in poizvedbe API, razen teh
Standardno dnevno 24–48 ur Standardno < 10 milijonov zadetkov na mesec Ne Vsa poročila in poizvedbe API

Izboljšana ažurnost podatkov temelji na načelu »najboljše, kar se da«: če iz nekega razloga najbolj ažurni podatki niso na voljo, storitev Analytics vrne naslednje nedavno ažurirane podatke. Izboljšana ažurnost podatkov običajno traja 15–20 minut, odvisno od dejavnikov, kot so količina dejavnosti v znamki in obremenitev sistema Analytics. Ta čas obdelave trenutno velja za večino podatkov, ki se zbirajo s kodo za sledenje storitve Analytics, ne velja pa za podatke, ki so rezultat integracij z drugimi izdelki (npr. s storitvijo Google Ads, katerim koli od izdelkov storitve Google Marketing Platform) ali iz uvoza podatkov.

Kje vidite podatke

Izboljšana ažurnost podatkov je, z nekaj izjemami, na voljo v naslednjih skupinah poročil, kadar časovno obdobje zajema trenutni dan:

• Ciljna skupina
  • Vedenje
  • Konverzija

Kadar je v poročilu na voljo izboljšana ažurnost podatkov, boste videli naslednje obvestilo, ki vam sporoča, kako so bili podatki nedavno obdelani:

Obvestilo o ažurnosti podatkov v poročilih

Ti ažurnejši podatki so na voljo tudi v funkciji BigQuery Export. Stranke imajo možnost, da se odločijo za način neprekinjenega izvažanja, ki vsakih 10–15 minut opravi izvoz v Google Cloud. Več o tem

Omejitve

Izboljšana ažurnost podatkov na ravni pogleda in poročila ne podpira naslednjega:

Raven pogleda

• Pogledi, ki vsebujejo podatke iz znamk, ki so bile onemogočene za obdelavo med dnem zaradi preseganja omejitev
  • Pogledi, za katere ste implementirali User-ID
  • Pogledi, za katere uporabljate filtre na podlagi uvoženih podatkov
  • Pogledi, ki zajemajo filtre na podlagi razsežnosti »Vir«, »Medij« ali »Oglaševalska akcija«
  • Pogledi s filtri, ki temeljijo na integracijah s platformami oglaševalcev ali izdajatelja (npr. Google Ads, AdSense, Google Ad Manager, katera koli storitev Google Marketing Platform za oglaševanje izdelkov)

Raven poročila

• Poročila, ki zajemajo podatke, uvožene prek načina »čas obdelave«
  • Poročila, ki zajemajo razsežnost »Oglaševalska akcija«
  • Poročila, ki zajemajo razsežnosti, ki temeljijo na integracijah s platformami za oglaševalce ali izdajatelje (npr. Google Ads, AdSense, Google Ad Manager, poljuben oglaševalski izdelek Google Marketing Platform)

Izboljšana ažurnost podatkov ne podpira razvrščanja kanalov po skupinah.

Izboljšana ažurnost podatkov deluje po najboljših prizadevanjih: ves čas deluje čim hitreje, a če naleti na težavo, ne počaka ali znova poskusi. Zaradi tega lahko občasno opazite, da ažurnejši podatki niso na voljo, kot pričakujete. To se lahko zgodi, če ima posamezna znamka veliko pogledov, če ima pogled veliko filtrov in/ali so filtri zapleteni (npr. obsežna uporaba reg. izrazov) oziroma je za eno znamko veliko zadetkov.

Če vaša znamka ni poslala zadetka že več kot 28 dni, se izboljšana ažurnost podatkov za to znamko ne uporablja. Takoj ko ta znamka pošlje zahtevo za podatke (prek vmesnika ali API-ja storitve Analytics), se izboljšana ažurnost podatkov nadaljuje in že naslednji dan se bodo začeli podatki znova prikazovati.